فرق کوره زغال صنعتی با خط تولید زغال

فرق کوره زغال صنعتی با خط تولید زغال

اشتراک گذاری مقاله

شاید برای شما سوال باشد که راهندازی کدام تولید زغال در شرایط کنونی نسبت به منطقه و سرمایه و … ایده آل است؟ در این بخش میخواهیم بخشی از ابهامات و سوالاتی که در ذهن شما هست را بررسی و حل کنیم.

بررسی ادوات :

در تولید زغال چوبی ما به کوره زغال صنعتی که دارای تابلو برق و مشعل می باشد و داشتن اره بنزینی یا اره فلکه برای برش چوب ضروری می باشد و در کنار این ادوات می توان دستگاه برش زغال و دستگاه بسته بندی زغال را داشت.

برای تولید زغال فشرده ما به خط تولید زغال نیاز داریم که شامل : میکسر و آسیاب و سرند و سیستم خشک کن (لوله سینوسی و مکنده و مخزن سیکلون) و اکسترودر و کوره صنعتی یا کوره سنتی ( به همراه پالت و خفه کن) و جک پالت و مشعل می باشد و در کنار این ادوات می توان دستگاه برش زغال را داشت.

اصطحلاک و کارایی ادوات :

از نظر اصطحلاک نیز خط تولید زغال فشرده نسبت به کوره زغال صنعتی اصطحلاک بالایی دارد.

کوره زغال صنعتی باید ساختار استاندارد و مهندسی شده باشد چرا که با حرارت کار می کند و اگر ساختار و نوع متریال استفاده شده در کوره زغال صنعتی ضعیف باشد کمتر از یک سال از کار می افتد.

در خط تولید زغال فشرده ماردون و سلندر جزء قطعاتی میباشد هر چند ماه باید یکبار تعویض یا تعمیر شوند.

مواد اولیه :

برای تولید زغال چوبی با کوره زغال صنعتی مواد اولیه انواع چوب (چوب باغی هرس شده و چوب های جنگلی و ضایعاتی و در هر اندازه و قطری) می باشد.

برای تولید زغال فشرده با خط تولید زغال فشرده مواد اولیه مورد نیاز خاک اره و خاک زغال و پوست گردو می باشد.

نوع تولید زغال :

در کوره زغال صنعتی نیز هر نوع زغال چوبی مثل زغال چوبی کبابی و زغال چوبی قلمی و … برای مصارف کبابی و قلیانی و … تولید کرد.

در خط تولید زغال فشرده فقط زغال فشرده یا همان زغال چینی که بیشتر برای مصارف قلیان می باشد را می توان تولید کرد.

شرایط و محیط لازم :

در کوره زغال صنعتی نیز هر کوره زغال 50 متر محیط  باز یا بسته با ارتفاع 3 متر با برق تک فاز با گاز شهری یا صنعتی یا گازوئیل و یک نفر نیرو می توان راهندازی نمود.

در خط تولید زغال هر خط تولید زغال حداقل 250 متر سوله با ارتفاع 3 متر با برق 3 فاز 32 آمپر با گاز شهری یا صنعتی یا گازوئیل و 3 نفر نیرو (در مدل آرکیو 800 یک نفر نیرو) می توان راهندازی نمود.

 

بازار فروش :

بازار فروش مویرگی زغال چوبی و فشرده در مارکت ها و کافه ها و رستوران ها و … می باشد و توسط ویزیتور انجام می گردد و در فروش عمده نسبت به فروش مویرگی سود پایین تری دارد و خریداران عمده زغال بیشتر پخش کننده ها و دخانیات فروش ها می باشد.

نکته : صادرات زغال فشرده به کشور همسایه در صورت بالا بودن کیفیت زغال نیز امکان پزیر می باشد ولی صادرات زغال چوبی ممنوع می باشد

سرمایه لازم :

هزینه راهندازی تولید زغال شامل خرید دستگاه و کرایه حمل دستگاه و خرید مواد اولیه و کرایه مواد اولیه و اجاره سوله و قبوض کارگاه و دستمزد کارگر و اصطحلاک دستگاه می باشد.

نکته : سرمایه لازم برای راهندازی کوره زغال صنعتی از هر لحاظ نیز کمتر از خط تولید زغال فشرده می باشد.

سود دهی :

سود تولید زغال بستگی به نوع دستگاه و کیفیت زغال و بازار فروش منطقه شما و قیمت خرید مواد اولیه و … بستگی دارد.

نکته : در تولید زغال چوبی با کوره زغال صنعتی نسبت به خط تولید زغال فشرده حاشیه سود بالایی دارد.

اشتراک در خبرنامه ما

با ما اطلاعات خود را بروز نگهدارید

سبد خرید