صفر تا صد تولید زغال از سبوس برنج

صفر تا صد تولید زغال از سبوس برنج

صفر تا صد تولید زغال از سبوس برنج

اشتراک گذاری مقاله

آیا امکان تولید زغال از سبوس برنج وجود دارد؟ این سوال بسیاری از افرادی است که قصد راه‌ اندازی یک کارگاه کوچک تولید زغال را دارند. به لطف پیشرفت تکنولوژی امروزه می‌ توان با استفاده از دستگاه‌ های پیشرفته و به روش‌ های صنعتی به تولید زغال پرداخت. مواد اولیه مختلفی برای تولید زغال می‌ توان مورد استفاده قرار داد. از مواد ضایعاتی مانند خاک زغال، پوست گردو و خاک اره گرفته تا مواد دیگر که در این زمینه می توانند مورد استفاده قرار گیرند. به لطف دسترسی آسان سرمایه‌ گذاران به مواد اولیه‌ ای مانند خاک اره و پوست گردو و به واسطه قیمت مقرون به صرفه آن ها عده زیادی تمایل دارند که این روش را برای تولید زغال به کار گیرند. در عین حال تولید زغال از سبوس برنج نیز یکی از روش‌ هایی بوده که مورد توجه قرار دارد. لایه سخت خارجی برنج برای تولید زغال پس از جداسازی از دانه می‌ تواند مورد استفاده قرار گیرد. به احتمال فراوان شما نیز با این سوال مواجه شوید که تولید زغال از سبوس برنج چه مزایایی می‌ تواند داشته باشد؟

مزایای تولید زغال با سبوس برنج

مزایای تولید زغال با سبوس برنج

بررسی مزایای تولید زغال از سبوس برنج نشان می‌ دهد که استفاده از آن می‌ تواند فواید زیادی داشته باشد. به مانند مواد اولیه دیگر همچون پوست گردو و خاک اره، بکارگیری سبوس برنج برای تولید زغال نیز خواص و مزایای مخصوص به خود را دارد.

  • داشتن سیستم بروز و پیوسته

به لطف پیشرفت چشمگیری که در صنایع مختلف به وجود آمده است، امروزه تولید زغال با سبوس برنج بیش از پیش مورد توجه قرار دارد. اگر به دنبال تولید زغال‌ های مرغوب‌ تر و با کیفیت‌ تر هستید، با کمک فناوری‌ های مدرن و دستگاه‌ های تولید زغال می‌ توانید به این خواسته برسید.

  • مصرف انرژی پایین‌ تر

بکارگیری دستگاه‌ های پیشرفته برای تولید زغال از سبوس برنج سبب می‌ شود که انرژی بسیار پایینی برای تولید این نوع زغال به کار برد. به همین علت مصرف برق و گاز کمتر می‌ شود.

  • کمک حفاظت از محیط زیست

تولید زغال با سبوس برنج می‌ تواند کمک فراوانی به حفاظت از محیط زیست داشته باشد. دستگاه‌ هایی که برای تولید این نوع زغال به کار گرفته می‌ شوند دارای سیستم‌ های پیشرفته هستند. به همین علت می‌ توان از این دستگاه برای جمع کردن گرد و غبار کمک گرفت. علاوه بر این آلاینده و دود کمتری هنگام آغاز به کار تولید زغال از مربوط به برنج انتشار داده می‌ شود.

  • تولید زغال در مقادیر زیاد

یکی دیگر از فواید تولید زغال با سبوس برنج، امکان تولید آن در مقادیر زیاد است. به واسطه اتوماتیک بودن دستگاه می‌ توان در مدت زمان کوتاهی زغال‌ های با کیفیت را با حجم بالا تولید کرد.

  • قابل اعتماد بودن

یکی دیگر از مزایای تولید زغال با سبوس برنج، قابل اعتماد بودن آن و عدم بروز خطر برای کاربر است. این ویژگی به شما اطمینان می‌ دهد که در محیطی کاملا ایمن و بی‌ خطر مشغول به کار خواهید شد.

مواد و تجهیزات اولیه برای تولید زغال از سبوس برنج

مواد و تجهیزات اولیه برای تولید زغال از سبوس برنج

اگر به دنبال تولید زغال از سبوس برنج هستید، لازم است که چند نکته کلیدی را در نظر بگیرید. مواد اولیه‌ ای که به کار گرفته می‌ شوند باید دارای کیفیت بالا باشند.

  • دستگاه خردکن

برای اینکه سبوس برنج را به قطعات ریز تبدیل کرد و آن ها را به شکل پودر درآورد، نیاز به دستگاه خردکن خواهید داشت.

  • استفاده از سیستم خشک کن

یکی دیگر از مزایای تولید زغال با سبوس برنج، استفاده از یک سیستم خشک کننده است. استفاده از این دستگاه شما را یاری خواهد کرد تا با خشک کردن مواد اولیه بتوان کیفیت زغال را بالاتر برد.

  • دستگاه تولید کننده بریکت

بررسی فواید استفاده از دستگاه تولید کننده بریکت نشان می‌ دهد که با هدف ترکیب مواد اولیه و فشرده سازی آن ها می تواند عمل نماید.

  • کوره کربنیزاسیون

یکی دیگر از تجهیزات اولیه جهت تولید زغال از سبوس برنج، کوره کربنیزاسیون است. این دستگاه وظیفه تولید و پخت بریکت‌ ها را بر عهده دارد.

  • سیستم تصفیه

از فواید تولید زغال با سبوس برنج، کمک به جلوگیری از ایجاد دود و آلایندگی است. متاسفانه در فرآیند تولید زغال آلودگی‌ های زیادی به وجود می‌ آید. با این حال تخریب محیط زیست و آلوده شدن آن را به هیچ عنوان هنگام استفاده از سیستم تصفیه مشاهده نخواهید کرد.

راه اندازی خط تولید زغال از سبوس برنج

راه اندازی خط تولید زغال از سبوس برنج

برای تولید زغال از سبوس برنج نیاز به تجهیزات استاندارد دارید. بسته به بودجه ای که در اختیار دارید و هزینه‌ ای که قصد دارید برای راه‌ اندازی کارگاه تولید پرداخت کنید، لازم است که ابتدا یک محیط مهیا کرده و سپس به سراغ خرید تجهیزات مورد نیاز بروید.

راه‌ اندازی خط تولید زغال از سبوس برنج نیاز به ماشین آلات استاندارد دارد. یک دستگاه برای خرد کردن مواد اولیه و سایر تجهیزات مانند دستگاه پرس، کوره نقاله و همچنین انتقال دهنده مواد در کنار سیستم انتقال و بازیافت دود را می‌ توان که در این مسیر مورد استفاده قرار داد.

هزینه تولید زغال از سبوس برنج

هزینه تولید زغال از سبوس برنج

یکی دیگر از سوالاتی که سرمایه‌ گذارها هنگام استفاده از تجهیزات پیشرفته و تولید زغال با سبوس برنج دارند این است که چه مقدار هزینه در این مسیر باید پرداخت شود؟ تولید زغال با استفاده از دستگاه‌ های روش صنعتی می‌ تواند درآمد بالایی داشته باشد. به راحتی امکان فروش زغال تولید شده به دستگاه‌ های استاندارد و با روش صنعتی وجود دارد.

نحوه تولید زغال با سبوس برنج

نحوه تولید زغال با سبوس برنج

روش تولید زغال با سبوس برنج به گونه‌ ای است که می‌ توان با راه‌ اندازی یک کارگاه کوچک این محصول را تولید نمود. ابتدا لازم است که سبوس را در گام اول از لایه‌ های بیرونی جدا کنید.

در گام بعدی سبوس مورد نیاز را به کارگاه تولید زغال انتقال خواهید داد. هرگونه آلودگی رطوبت و ناخالصی از روی سبوس پاک می‌ شود.

در گام بعدی از روش پیرولیز برای تبدیل به زغال استفاده خواهد شد. این فرآیند به گونه‌ ای است که با استفاده از دستگاه مربوطه می‌ توان پوسته برنج یا گندم را تبدیل به زغال کرد. در یک منبع حرارتی خارجی، سبوس‌ ها بدون اکسیژن و هوا تا درجه مشخصی حرارت خواهند دید. این کار سبب می‌ شود که به دلیل عدم وجود اکسیژن گازهایی مانند مونوکسید، کربن، متان و هیدروژن آزاد گردند.

اکنون باید گازهای آزاد شده جمع آوری شوند. سیستم‌ های خنک کننده در این میان وارد عمل خواهند شد. اکنون مواد جامد کاملا به زغال تبدیل شده و باید آن ها را خنک کرد.

تولید زغال از سبوس برنج در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است. یک روش عالی و بدون نیاز به صرف هزینه‌ های زیاد که می‌ توان از طریق آن درآمدزایی کرد. با توجه به اینکه تولید زغال امروزه سودآور شده است، بسیاری از افراد از سرمایه‌ گذاران فعالیت خود را بر این بستر آغاز کرده‌ اند

 

اشتراک در خبرنامه ما

با ما اطلاعات خود را بروز نگهدارید

سبد خرید