مجوز تولید زغال فشرده

مجوز تولید زغال فشرده

مجوز تولید زغال فشرده

اشتراک گذاری مقاله

تولید زغال فشرده یکی از کسب و کار‌هایی است امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است چراکه دارای سود بسیار خوبی است. اگر شما هم قصد دارید تا کارگاه تولیدی زغال فشرده خود را راه‌اندازی کنید، باید بدانید که قبل از هر چیزی ابتدا باید نسبت به دریافت مجوز تولید زغال فشرده اقدام کنید.

راه‌اندازی هر کسب و کار و کارگاه تولیدی نیاز به اخذ برخی از مجوز‌ها دارد تا فعالیت شما دارای اعتبار قانونی باشد. در صورتی که نسبت به اخذ مجوز بی‌توجه باشید، فعالیت شما غیرقانونی است و جزای کیفری خواهید داشت.

برای راه‌اندازی کارگاه تولید زغال فشرده نیز شما باید از صنف مربوطه مجوز‌های لازم را دریافت کنید تا اجازه فعالیت در این حرفه را داشته باشید.

 

مجوز تولید زغال فشرده

مجوز تولید زغال فشرده را از کجا بگیریم؟

برای انجام هر کاری شما نیاز به مجوز‌ها و اجازه نامه‌های قانونی دارید، راه اندازی خط تولید زغال فشرده نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای دریافت مجوز تولید زغال فشرده شرایطی وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید.

تولید زغال فشرده صنف و اتحادیه خاصی ندارد اما برای دریافت مجوز باید به وزارت صنعت و معدن و تجارت مراجعه کنید چراکه این شغل زیر نظر این وزارت خانه می‌باشد.

 

شرایط اولیه دریافت مجوز تولید زغال فشرده

مجوز در واقع یک اجازه نامه قانونی است که از سوی وزارت خانه و نهاد مرتبط به شما اجازه‌ی فعالیت قانونی در این حرفه را می‌دهد. شما با دریافت مجوز می‌توانید کارگاه را به نام شخص حقوقی و حقیقی راه‌اندازی کنید.

برای اینکه موفق به دریافت مجوز تولید زغال فشرده شوید باید شرایطی را داشته باشید. از جمله این شرایط، شما ابتدا باید کارگاه یا سوله مورد نظر را تهیه کنید. همچنین باید شرایط بهداشتی و ایمنی و دیگر شرایط تعیین شده را داشته باشید.

 

مراحل صدور مجوز تولید زغال فشرده

  • وارد کردن درخواست و فرم ثبت اطلاعات در سایت behinyab.ir
  • پرداخت مبلغ مشخص شده در سایت فوق.
  • تکمیل برگه درخواست صدور مجوز به وزارت صنعت و معدن و تجارت
  • ارسال درخواست از سازمان صنعت و معدن و تجارت به سازمان محیط زیست
  • صادر شدن مجوز تأسیس موقت
  • صدور بهره‌برداری دائمی پس از حداقل یک سال

شرایط متقاضی برای دریافت مجوز تولید زغال فشرده

متقاضی برای صدور مجوز کارگاه تولید زغال فشرده می‌تواند شخص حقوقی باشد یا شخص حقیقی. هر کدام از این اشخاص برای اینکه بتوانند درخواست صدور مجوز را بدهند باید شرایطی را داشته باشند. این شرایط عبارتند از:

  • برای اشخاص حقوقی:

شخص حقوقی یا همان شرکت باید دارای اساس نامه در ارتباط با فعالیت باشد.

شخص حقوقی باید آگهی مجوز تأسیس کارگاه تولید زغال فشرده و آگهی آخرین تغییرات را در یک روزنامه رسمی کشور باید انجام دهد.

ارائه شناسنامه و کارت ملی ( مربوط به صاحب شرکت و کارفرما).

ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت خدمت سربازی.

ارائه مدارک تحصیلی

ارائه رزومه کاری و تجربیات کاری در رابطه با درخواست.

 

  • برای اشخاص حقیقی

تابعیت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد.

حداقل سن برای درخواست صدور مجوز ۱۸ سال تمام باشد.

معافیت دائم یا کارت پایان خدمت داشته باشد.

ارائه مدارک شناسایی و هویتی

ارائه مدارک تحصیلی

مجوز تولید زغال فشرده

آیا مجوز تولید زغال فشرده لازم است؟

برای راه‌اندازی هر کسب و کاری و هر فعالیت تولیدی شما نیاز به اخذ مجوز‌های لازم را از سوی نهاد‌های مربوطه دارید. در ارتباط با کارگاه تولید زغال فشرده با وجود اینکه این صنف اتحادیه و اصناف خاص خود را ندارد اما برای قانونی بودن فعالیت، باد از وزارت صنعت و معدن و تجارت مجوز لازم را اخذ کنید.

البته برخی از افراد گمان می‌کنند به دلیل عدم وجود اتحادیه مرتبط می‌توانند بدون مجوز نیز فعالیت کنند، درست است ممکن است شما بتوانید بدون مجوز فعالیت کنید اما در صورت ایجاد کوچکترین مشکل به دلیل عدم اخذ مجوز قانونی، شما مقصر خواهید بود و امکان پیگیری کار‌ها برای شما وجود نخواهد داشت.

 

تسهیلات برای تولید زغال فشرده

پس از دریافت مجوز‌های لازم و قانونی شما برای راه‌اندازی کارگاه تولید زغال فشرده خود می‌توانید از تسهیلات و وام‌های کارآفرینی و اشتغال زایی استفاده کنید.

شما باید مدارک لازم را به همراه مجوز صادر شده را به بانک کارآفرین ارائه دهید و درخواست اخذ وام برای راه‌اندازی تولیدی خود را به بانک ارائه دهید.

اشتراک در خبرنامه ما

با ما اطلاعات خود را بروز نگهدارید

سبد خرید