معرفی انواع مواد اولیه زغال

معرفی انواع مواد اولیه زغال

اشتراک گذاری مقاله

همانطور که میدانید زغال از ضایعات کشاورزی و سلولوزی مثل (انواع چوب و خاک اره و خاک زغال پوسته گردو و غیره) تولید میگردد .

کشور عزیزمون بهترین منطقه برای تولید زغال هست چرا که مواد اولیه در کشورمان با قیمت مناسب و مرغوبیت بالا و در همه فصول سال داریم و لازمه که بدانید یکی از عواملی که افراد را ترغیب به تولید زغال می کند شرایط خوب مواد اولیه می باشد.

برای تولید زغال چوبی با کوره زغال صنعتی مواد اولیه انواع چوب می باشد.(چوب باغی هرس شده و چوب های جنگلی و ضایعاتی و در هر اندازه و قطری)

برای تولید زغال در سیستم خاک اره ای مواد اولیه خاک اره و خاک زغال و پوست گردو می باشد.

برای تولید زغال در سیستم خاک زغالی مواد اولیه خاک زغال و چسب گیاهی و آب می باشد.

نکته : راندمان تولید و اصطحلاک دستگاه و کیفیت زغال همگی بستگی به مواد اولیه دارد.

بررسی استانی از نظر مواد اولیه چوب :

کشورمان ایران از نظر بافت جنگلی و باغی در سطح اول منطقه می باشد و از نظر تنوع محصولات باغی جزو ۱۰ کشور برتر جهان است پس برای تولید زغال چوب در کشورمان انواع چوب در دسترس می باشد.

در استان های اردبیل و آذربایجان شرقی  و آذربایجان غربی و اطراف تهران و  زنجان و کردستان و اصفهان و  همدان و مرکزی و لرستان و قم و ایلام و خوزستان و خراسان شمالی و  رضوی و جنوبی چوب باغات مثل سیب و هلو و غیره که بیشتر برای تولید زغال کبابی بهتر است نیز یافت می شود.

و در استان های گیلان و مازندران و کرمان و فارس و هرمزگان چوب مرکبات مثل پرتقال و لیمو و غیره که بیشتر برای تولید زغال قلیانی بهتر است نیز یافت می شود.

در بعضی استان مثل خوزستان و بوشهر و هرمزگان درختان محلی مثل بید کویتی و کنار و اکالیپتوس و غیره که برای تولید هر نوع زغال چوبی بهتر است یافت می شود.

همچنین از نظر بافت چوب جنگلی ناحیه هیرکانی (خزری) که نوار سبز شمال کشور ناحیه ایران و تورانی که به‌طور عمده در مرکز ایران ناحیه زاگرس که به‌طور عمده جنگل‌های بلوط غرب کشور ناحیه خلیج فارس که در نوار ساحلی جنوب ناحیه ارسبارانی می باشد.

بررسی استانی از نظر مواد اولیه خاک اره :

خاک اره باقی مانده از برش و تراش چوب ها در صنایع مبل سازی و نجاری می باشد و بخاطر بودن کارگاه ها و  صنایع چوبی در تمامی استان ها خاک اره در با قیمت مناسب در دسترس می باشد.

بررسی استانی از نظر مواد اولیه خاک زغال :

خاک زغال در تولید زغال چوبی بدست می آید و در استان هایی بیشتر یافت می شود که کارگاه  تولید زغال چوبی  وجود داشته باشد مثل استان اردبیل و آزربایجان شرقی و گیلان و مازندران و فارس و تهران و اصفهان و فارس و کرمان و خوزستان و خراسان رضوی میتوان بیشتر یافت.

بررسی استانی از نظر مواد اولیه پوسته گردو و پوسته … :

پوسته گردو و پوسته بادام و غیره در تولید زغال فشرده با اینکه درصد کمی استفاده می شود ولی نقش موثری دارد حال در استان های آذربایجان شرقی و کرمان و خراسان رضوی و یزد و همدان می توان بیشتر یافت .

سخن آخر :

همانطور که گفته شد در تولید زغال نیز مواد اولیه از ضایعات بوده و و کشورمان از لحاظ قیمت و هم از لحاظ دسترس بودن و کیفیت بهترین منطقه برای استفاده از این ضایعات می باشد و شرکت آرتا زغال با بیش از 6 جایگاه فعال در استان مازندران و استان کرمان و استان فارس و استان آذربایجان غربی و استان اردبیل و استان تهران نیز مواد اولیه با مرغوبیت بالا و قیمت مناسب در همه فصول و در هر تناژی برای شما تامین می کند.

 

 

اشتراک در خبرنامه ما

با ما اطلاعات خود را بروز نگهدارید

سبد خرید