مواد اولیه تولید زغال چوبی

مواد اولیه تولید زغال چوبی

مواد اولیه تولید زغال چوبی

اشتراک گذاری مقاله

در این مقاله از آرتا زغال به بررسی مواد اولیه تولید زغال چوبی می پردازیم لطفا با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

برای تولید زغال چوبی به چه مواد اولیه ای نیاز داریم؟

برای تولید زغال چوبی با کوره زغال صنعتی نیاز به چوب قیمت مناسب و با مرغوبیت بالا و یکدست داریم.

 به طور کلی برای تولید زغال چوبی می توان از چوب های ضایعاتی که در مبل سازی و غیره بدست می آید یا چوب های باغی مثل مرکبات و غیره که توسط باغدار ها  هرس می شوند استفاده نمود.

همانطور که گفتیم کشورمان ایران از نظر بافت جنگلی و باغات در سطح اول منطقه می باشد و از نظر تنوع محصولات باغی جزو ۱۰ کشور برتر جهان است پس برای تولید زغال چوب در کشورمان انواع چوب در دسترس می باشد.

ویژگی های چوب خوب برای تولید زغال چوبی چیست؟

ویژگی چوب خوب برای تولید زغال چوبی بافت چوبی سنگین و پوست نازک و کم بودن رطوبت می باشد.

به طور کلی چوب از نظر رطوبت به سه قسمت چوب خشک و چوب دونم و چوب تر تقسیم می گردد.

  1. نکته: قیمت چوب تر نسبت به چوب خشک ارزان تر می باشد.
  2. نکته: میزان تولید زغال در چوب خشک 3 به 1 و در چوب دونم  4 به 1 و در چوب تر 5 به 1 می باشد.
  3. نکته: چوب های نزدیک به دریا (مثل چوب مرکبات شهرستان  تنکابن) به داشتن املاح نمک و رطوبت زیاد مناسب تولید زغال نیست.
  4. نکته: بری تولید زغال کبابی قطر چوب مهم نیست (چوب تنه یا ریشه بدون برش)  ولی در تولید زغال قلیانی  قطر چوب باید کمتر از 10 سانت باشد (ساقه و تنه یا ریشه برش خورده).

مواد اولیه تولید زغال چوبی

چوب ضایعاتی  و ساختمانی از مواد اولیه تولید زغال چوبی

چوب ضایعاتی  و ساختمانی برای تولید زغال کبابی مناسب می باشد و در کارخانجات مبل سازی و نجاری ها و از تخریب دلم های قدیمی بدست می آید این نوع چوب ضایعاتی  و ساختمانی در تمامی استان ها قابل دسترس می باشد.

مزیت این نوع چوب قیمت ارزان و دسترسی راحت در تمامی استان ها می باشد.

شرکت آرتا زغال این نوع چوب ضایعاتی  و ساختمانی را از استان های تهران و اصفهان و فارس و کرمان و آذربایجان شرقی و خراسان رضوی برای شما عزیزان ارسال می نماید.

چوب باغی (غیر مرکبات) از مواد اولیه تولید زغال چوبی

با چوب باغی (غیر مرکبات) می توان هر نوع زغال چوبی را تولید کرد  لازم به ذکر است بعضی از چوب های باغی مثل چوب آلوچه زغال جرقه دار تولید می گردد و باید این نوع چوب ها  را شناخت.

چوب های باغی مناسب برای تولید زغال چوب سیب و پسته و گلابی و انار و زیتون و هلو و آلو و انگور و غیره می باشد.

چوب های باغی (غیر مرکبات) بیشتر در استان های اردبیل و آذربایجان شرقی  و آذربایجان غربی و اطاف تهران و  زنجان و کردستان و اصفهان و  همدان و مرکزی و لرستان و قم و ایلام و خوزستان و خراسان شمالی و  رضوی و جنوبی چوب باغات مثل سیب و هلو و غیره نیز یافت می شود.

شرکت آرتا زغال این نوع چوب را از استان های تهران و اصفهان و فارس و کرمان و آذربایجان شرقی و خراسان رضوی برای شما عزیزان ارسال می نماید.

مواد اولیه تولید زغال چوبی

چوب باغی مرکبات از مواد اولیه تولید زغال چوبی

 با چوب باغی مرکبات بیشتر زغال قلیانی تولید می شود که در کشورمان بشترین فروش را زغال مرکباتی دارد.منظور از چوب های باغی مرکبات چوب پرتقال و نارنگی و لیمو ترش و لیمو شیرین و گریپ فروت و نارنج و غیره می باشد.

نکته: چوب نارنگی به دلیل زود خاموشی زغال آن پیشنهاد نمی شود.

چوب باغی مرکبات بیشتر در استان های گیلان و مازندران  و فارس و کرمان و هرمزگان نیز یافت می شود.شرکت آرتا زغال این نوع چوب را از استان های مازندران و فارس و کرمان برای شما عزیزان ارسال می نماید.

چوب جنگلی از مواد اولیه تولید زغال چوبی

با چوب جنگلی بیشتر زغال قلیانی تولید می شود ولی به خاطر قاچاق بودن و آسیب به محیط زیست شرکت آرتا زغال هیچگونه پیشنهاد تولید زغال از چوب جنگلی را نمی دهد.

منظور از چوب های جنگلی چوب بلوط و طاق و گردو و راش و غیره می باشد و بیشتر در ناحیه هیرکانی (خزری) که نوار سبز شمال کشور ناحیه ایران و تورانی که به‌طور عمده در مرکز ایران ناحیه زاگرس که به‌طور عمده جنگل‌های بلوط غرب کشور ناحیه خلیج فارس که در نوار ساحلی جنوب ناحیه ارسبارانی یافت می شود.

اشتراک در خبرنامه ما

با ما اطلاعات خود را بروز نگهدارید

سبد خرید