زغال چوب داروی سم زدایی قدیمی

زغال چوب داروی سم زدایی قدیمی

زغال چوب داروی سم زدایی قدیمی

اشتراک گذاری مقاله

جالب است بدانید که زغال چوب داروی سم زدایی قدیمی به شمار می رود و در زمان های خیلی دور از آن برای درمان بسیاری از بیماری ها و همچنین به عنوان یک ضد باکتری و دفع انواع سموم موجود در بدن استفاده می شده است. در حال حاضر نیز زغال چوب به عنوان یک سم زدای ایده آل و کاربردی به شمار می رود. در ادامه مطلب توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه خواهیم داد.

برای دفع سموم بدن از چه نوع زغالی استفاده می شود؟

برای دفع سموم بدن از چه نوع زغالی استفاده می شود؟

بهترین نوع زغال برای دفع سموم بدن زغال چوب فعال است. همانطور که عنوان شد استفاده از این نوع زغال برای دفع سموم بدن قدمت زیادی دارد. در حال حاضر نیز محققان تحقیقات گسترده برای این منظور انجام داده اند که خوشبختانه نتایج آنها نشان می دهد، زغال چوب فعال به دلیل برخورداری از کربن فعال دارای قابلیت بالایی برای دفع سموم بدن است.

تاریخچه استفاده از زغال برای سم زدایی بدن

تاریخچه استفاده از زغال برای سم زدایی بدن

شواهد نشان می دهد که بشر برای اولین بار حدود ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح و همچنین در پاپیروس مصر پی به این راز ارزشمند برده و از زغال به عنوان یک داروی موثر برای دفع سموم بدن و همچنین به عنوان یک ضد باکتری استفاده کرده است.

مصریان باستان در آن زمان برای بهبود و درمان زخم های باز و همچنین جلوگیری از عفونت آنها روی به استفاده از زغال آورده اند. پس از آن نیز برای دفع سموم موجود در روده و بدن از آن بهره می بردند. برای این منظور از زغال تحت فرایند خاصی به نام جذب سطحی استفاده می کردند. در واقع برای دفع سموم بدن، لایه نازکی از زغال را روی قسمت های مختلف بدن قرار می دادند و از این طریق اقدام به سم زدایی بدن می کردند.

پس از آن پزشکان باستان علاوه بر سم زدایی، به عنوان یک درمان موثر برای بیماری صرع نیز به زغال چوب روی آوردند. در قرن بیستم نشریات پزشکی تحقیقات مختلفی را در رابطه با تاثیر زغال برای درمان بیماری ها و سم زدایی بدن انجام دادند که طبق این تحقیقات مشخص شد، زغال چوب فعال برای سم زدایی بدن اثری مشابه با پادزهر دارد.

استفاده از زغال برای سم زدایی بدن در حال حاضر

استفاده از زغال برای سم زدایی بدن در حال حاضر

در حال حاضر بسیاری از بیمارستان ها برای دفع سموم بدن از زغال چوب فعال استفاده می کنند. همچنین این ماده به عنوان یک عامل موثر برای درمان اختلالات روده نیز کارایی دارد. در پزشکی نوین به خاطر خاصیت ضد باکتریایی زغال از آن برای تولید نوع خاصی از گاز استریل نیز استفاده می شود.

نحوه پاکسازی بدن با زغال چوب

نحوه پاکسازی بدن با زغال چوب

زغال چوب فعال با استفاده از پوست و چوب درخت نارگیل و بقایای باقیمانده دیگر درختان تولید می شود. پودر زغال فعال سطح متخلخل و بار الکتریکی منفی دارد. به همین دلیل سموم دارای بار مثبت را به راحتی جذب خود می کند و از این طریق همه سموم موجود در روده ها را به سمت خود جذب کرده و از بدن خارج می سازد

متاسفانه در حال حاضر بسیاری از مواد غذایی تراریخته هستند و کیفیت خوبی ندارند. به همین دلیل استفاده از آنها موجب می شود که به مرور زمان انواع سموم در بدن انسان تلمبار شود و به جز دفع سموم برای رهایی از سمومی که به واسطه مواد غذایی و زندگی کردن در شرایط محیطی و آب و هوای نامطلوب و ناسالم وارد بدن می شود، هیچ راهکاری وجود ندارد.

سم زدایی بدن با استفاده از زغال چوب فعال علاوه بر بهبود، عملکرد روده ها سیستم عصبی و همچنین گوارشی را هم تقویت می کند. همچنین مانع از پیری زودرس شده و از قرار گرفتن سلول های بدن در معرض واکنش های آلرژیک جلوگیری می کند.

عملکرد زغال چوب فعال به نحوی است که موجب کوچکتر شدن و همچنین سریع تر جذب شدن باکتری های وارد شده به بدن می شوند و از این طریق شرایط مساعدی را برای دفع آنها از بدن فراهم می کنند. به این ترتیب کسانی که به صورت مرتب با استفاده از زغال چوب فعال بدن خود را سم زدایی می کنند، کمتر در معرض عوارض سموم مختلفی نظیر مس، جیوه سرب و آرسنینگ قرار می گیرند.

اشتراک در خبرنامه ما

با ما اطلاعات خود را بروز نگهدارید

سبد خرید