تفاوت خشک کن دوار با سینوسی

تفاوت خشک کن دوار با سینوسی

تفاوت خشک کن های سینوسی و دوار

اشتراک گذاری مقاله

تفاوت خشک کن دوار با سینوسی

یکی از دستگاه‌ های مهم در خط تولید زغال فشرده، دستگاه خشک کن است. با هدف رطوبت گیری و خشک کردن مواد اولیه مانند خاک کربن، پوست گردو و خاک اره از دستگاه‌ های خشک کن استفاده می‌ کنند. قبل از شروع عملیات فشرده سازی و تولید بریکت خام باید فرآیند رطوبت‌ گیری و خشک کردن مواد اولیه با بکارگیری اکسترودر صورت پذیرد. اگر این روند به طور درست و صحیح انجام شود، در عملیات تولید بریکت و فشرده سازی اختلال به وجود نخواهد آمد. در عین حال باید توجه کنید که از مهمترین مواردی که در بالا بردن کیفیت زغال تولید شده می‌ تواند تاثیر مستقیم بگذارد، روند خشک کردن آن است. از این رو افرادی که در زمینه تولید زغال فشرده فعال هستند همواره به دنبال آن هستند که از بهترین روش ممکن برای رطوبت گیری و خشک کردن مواد اولیه استفاده کنند.

این روزها انواع دستگاه خشک کن زغال را می‌ توانید برای راه‌ اندازی خط تولید زغال خریداری کنید. دستگاه‌ های خشک کن دوار و سینوسی هر کدام دارای ویژگی‌ ها و قابلیت‌ های خاصی هستند.

انواع دستگاه خشک کن

معرفی انواع دستگاه خشک کن

برای یافتن تفاوت خشک کن دوار با سینوسی لازم است که به صورت جداگانه این دستگاه‌ ها و نحوه عملکرد آن ها را بررسی کنیم.

خشک کن دوار

خشک کن دوار

طراحی خشک کن دوار به شکلی صورت گرفته که از یک پوسته ساخته می‌ شود. این نوع دستگاه خشک کن، نمایی مانند استوانه دارد. نحوه کارکرد دستگاه خشک کن دوار به شکلی است که چرخش خود را در جهت محور افقی انجام داده و مواد اولیه از آن با شیب کم خارج می‌ شوند. دستگاه خشک کن دوار همواره مانند استوانه‌ ای در حال چرخش است.

نحوه استفاده از این دستگاه به گونه‌ ای است که از یک طرف مواد اولیه مرطوب شده وارد استوانه خواهند شد و از طرف دیگر خارج می‌ شوند. پرده‌ های بالا برنده پس از چرخش استوانه، مواد جامد مخلوط شده را به سمت بالا هدایت می‌ کنند. در این بخش مواد درون محفظه‌ ای با هوای داغ و گرم قرار می‌ گیرند. با توجه به اینکه داخل این محفظه هوای گرم وجود دارد، به شکلی مناسب خشک کردن مواد اولیه انجام می‌ شود. از جمله مزایای استفاده از دستگاه خشک کن دوار می‌ توان به وجود چند پره مارپیچی در بخش ورودی اشاره کرد. این مدل طراحی سبب شده که حرکت دادن مواد با مکانیزم خاصی انجام پذیرد. با توجه به قرارگیری چند پره مارپیچی در ورودی این دستگاه، روند رسیدن به قسمت اصلی سرعت می‌ یابد.

اگر در محیط مرطوب و نمناک خط تولید زغال فشرده راه اندازی شده است باید تا میزان زیادی رطوبت هوای خنک ورودی را کاهش داد. این کار در مجاورت ماده شیمیایی کلرید کلسیم و با استفاده از برج جذب انجام می‌ گیرد.

خشک کن سینوسی

دستگاه خشک کن سینوسی

برای درک تفاوت خشک کن دوار با سینوسی، تعریفی از دستگاه دیگر خواهیم داشت. در حوزه تولید زغال فشرده یکی از مهمترین دستگاه‌ ها، دستگاه خشک کن سینوسی نام دارد. این دستگاه در بالا بردن کیفیت و مرغوبیت محصول تاثیر بسیار زیادی می‌ گذارد. نوع بسیار پیشرفته‌ ای از دستگاه‌ های خشک کن که با اجزای به مراتب بیشتر می‌ تواند به بهترین نحو ممکن فرآیند خشک کردن خاک اره را انجام دهد. یکی از مهمترین شاخصه‌ های دستگاه خشک کن سینوسی، سرعت بسیار بالای آن است. این دستگاه دارای قسمت‌ های مختلفی بوده که هر کدام کاری خاص در خشک کردن و رطوبت گیری مواد اولیه انجام می‌ دهند.

نحوه کار خشک کن سینوسی

نحوه کارکرد خشک کن سینوسی

دستگاه خشک کن سینوسی شامل چندین دستگاه بوده که باید برای راه‌ اندازی خط تولید زغال فشرده از آن ها استفاده کرد. هر کدام از اجزای خشک کن سینوسی نقش خاصی بر عهده دارند. این بخش‌ ها در فرآیند خشک کردن خاک اره تاثیر مستقیم خواهند گذاشت. یادآور می‌ شویم که تمام دستگاه‌ های خشک کن باید کیفیت لازم را داشته باشند تا خروجی را با مرغوبیت بالا در دسترس قرار دهند.

از جمله مهم‌ ترین بخش‌ های خشک کن سینوسی می‌ توان به لوله‌ های آن اشاره کرد. در این نوع خشک کن، لوله‌ هایی قرار دارند که با توجه به شباهت زیاد به نمودار سینوسی به لوله‌ های سینوسی شهرت یافته‌ اند. برای تولید این لوله‌ ها از متریال فولاد استفاده می‌ کنند. این لوله‌ ها محل گردش حرارت و خاک اره هستند.

یکی دیگر از بخش‌ های خشک کن سینوسی، کوره جهنمی است. هوای گرم و حرارتی که برای خشک شدن خاک اره نیاز داریم توسط این بخش تامین می‌ شود. برای گرم کردن محیط از سوخت گاز استفاده می‌ کنند.

سانتریفیوژ یا مکنده بخش دیگر دستگاه خشک کن سینوسی بوده که برای به گردش درآوردن خاک اره وارد شده به خط خشک کن با استفاده از مکش این عمل را انجام می‌ دهد.

آخرین قسمت از دستگاه خشک کن سینوسی تحت عنوان سیکلون گریز از مرکز محیطی برای گرم شدن خاک اره‌ ای است که توسط بخش‌ های قبلی خشک می‌ شود. یک خروجی در انتهای سیکلون قرار گرفته که با باز شدن، خاک اره خشک شده از آن خارج می‌ شود. طراحی خروجی سیکلون به شکلی باید صورت گیرد که خاک اره به راحتی و با سرعت بیشتر از آن خارج شود. پس از گذر کردن از این مرحله و خارج شدن خاک اره از محفظه سیکلون، مواد دیگر مانند خاک زغال یا پوست گردو آسیاب شده با آن ترکیب می‌ شوند. سپس می‌ توان به سراغ مرحله فشرده سازی زغال رفت.

مهم ترین تفاوت خشک کن دوار و سینوسی

مهمترین تفاوت خشک کن دوار با سینوسی

اکنون می توانیم به بررسی تفاوت دستگاه خشک کن دوار با سینوسی بپردازیم. بدون تردید مهمترین تفاوت این دستگاه‌ ها به کیفیت و نحوه عملکرد آن ها برمی‌گردد. اگر در مناطق غیر گرمسیری به دنبال خشک کردن مواد اولیه تولید زغال هستید، خشک کن دوار نمی‌ تواند این کار را به درستی انجام دهد. در نتیجه بریکتی که تولید می‌ شود مرغوبیت کافی را نداشته و کیفیت پایینی دارد.

خشک کن سینوسی به بهترین شکل ممکن می‌ تواند مواد را خشک کند. بریکتی که از دستگاه خشک کن سینوسی به دست می‌ آید مرغوبیت به مراتب بالاتری دارد.

چرا باید از خشک کن دوار استفاده کرد

چرا باید از دستگاه خشک کن زغال استفاده کرد؟

یکی از سوالاتی که همواره در این حوزه مطرح می‌ شود این است که چرا باید از دستگاه خشک کن برای خشک کردن و رطوبت گیری خاک اره استفاده کرد؟ اگر خاک اره رطوبت داشته باشد، زغال تولید شده کیفیت لازم را نخواهد داشت. علاوه بر این وجود رطوبت در خاک اره سبب می‌ شود که در فرآیند تولید زغال نیز مشکلاتی به وجود بیاید. خاک اره اگر دارای رطوبت باشد، محصول خروجی بیش از حد سفت می‌ شود. علاوه بر این اگر خاک اره دارای رطوبت باشد، شکل زغال خروجی نامناسب خواهد شد. این نوع زغال علاوه بر اینکه ظاهر مناسبی ندارد، به واسطه نداشتن حرارت کافی، نارضایتی مشتری را در پی خواهد داشت. این کار می‌ تواند در دراز مدت برای کسب و کار شما ضرر آفرین باشد. تمام این موارد نشان می‌ دهند که استفاده از خشک‌ کن زغال فشرده و رطوبت گیری خاک اره اهمیت زیادی دارد.

چرا نباید خاک اره خشک استفاده کرد

چرا خاک اره خشک استفاده نکنیم؟

یکی از سوالات دیگر که مطرح می‌ شود این است که چرا از همان ابتدا خاک اره خشک شده را نخریم؟

با توجه به اینکه خاک اره خشک شده ممکن است مانده و کهنه باشد، در کیفیت خروجی تاثیر منفی می‌ گذارد. علاوه بر این گاهی اوقات خاک اره‌ ای که خریداری می‌ شود ممکن است بیش از حد خشک باشد. این مورد نیز بر کیفیت بریکت زغال تأثیر می‌ گذارد. اگر به دنبال راه‌ اندازی خط تولید زغال هستید، سعی کنید از تجهیزات با کیفیت و مواد اولیه استاندارد استفاده نمایید. مجموعه آرتا زغال در این زمینه به شما کمک می‌ کند تا بتوانید با استفاده از بهترین دستگاه‌ های خط تولید زغال فشرده، کسب و کار خود را در این زمینه انجام دهید.

اشتراک در خبرنامه ما

با ما اطلاعات خود را بروز نگهدارید

سبد خرید