آشنایی با نحوه تشخیص زغال با کیفیت

آشنایی با نحوه تشخیص زغال با کیفیت

نحوه تشخیص زغال با کیفیت

اشتراک گذاری مقاله

نحوه تشخیص زغال با کیفیت

آشنایی با نحوه تشخیص زغال با کیفیت این امکان را می‌ دهد تا بتوانید در خرید خود جهت استفاده برای پخت کباب و همچنین کشیدن قلیان انتخابی مناسب داشته باشید. یک زغال با کیفیت باید دارای ویژگی‌ هایی مانند پر حرارت بودن، بدون جرقه، بدون گاز و همچنین بدون دود باشد. علاوه بر این زغال‌ های با کیفیت خاکستر کمتری نسبت به زغال‌ های بی‌کیفیت تولید می‌ کنند. تشخیص زغال با کیفیت و خوب هم برای استفاده و هم پس از آن می‌ تواند اهمیت زیادی داشته باشد. زغالی که انتخاب می‌ کنید باید دارای شکل یکنواخت و سخت بوده و به راحتی شکسته نشود. اگر زغال شکننده یا پودری باشد، نشان از کیفیت پایین آن می‌ دهد. علاوه بر این پس از استفاده از زغال نیز می‌ توان از روی خرده های باقیمانده و مقدار خاکستر زغال، کیفیت آن را تشخیص داد.

اهمیت تشخیص زغال با کیفیت

اهمیت تشخیص زغال با کیفیت

زغال با کیفیت از آنجایی حائز اهمیت است که محصولات بی‌ کیفیت هنگام استفاده، مشکلات زیادی برای شما به همراه خواهند داشت. از زغال می‌ توان برای درست کردن کباب، پخت و پز و همچنین مصرف قلیان استفاده نمود. راه‌ های مختلفی وجود دارند که با بررسی آن ها می‌ توان به تشخیص زغال خوب و با کیفیت پرداخت. با وجود اینکه برخی افراد بر این باورند که زغال در نهایت سوخته می‌ شود و می‌ تواند انرژی را تامین کند باید بدانید که مصرف زغال بی‌ کیفیت ممکن است تاثیر زیادی بر روی سلامت افراد نیز داشته باشد. چه برای طبخ و یا درست کردن کباب و چه برای کشیدن قلیان، زغالی که انتخاب می‌ کنید باید کیفیت بالایی داشته تا از عوارض احتمالی آن خود را دور نگه دارید. به عنوان مثال زغال بی‌ کیفیت اگر بر روی قلیان قرار گیرد، می‌ تواند موجب سردرد و بدحالی فرد شود.

تشخیص زغال کبابی با کیفیت

تشخیص زغال کبابی با کیفیت

برای تشخیص زغال با کیفیت با هدف درست کردن کباب، می‌ توانید چند نکته را در نظر بگیرید. نخستین کاری که برای خرید زغال کبابی سعی کنید انجام می‌ دهید، بررسی ابعاد زغال بسته‌ بندی شده باشد. زغال کبابی معمولا درخشنده و براق بوده و اصلا حالت خام ندارد. جرقه زدن زغال کبابی به دلیل جلوگیری از خاموش شدن آن است. علاوه بر این زغال کبابی با کیفیت نباید دارای حالت پوکی باشد.

 

زغال چوب لیمو

برای خرید زغال با کیفیت چوب لیمو سعی کنید چند نکته را بررسی نمایید. زغال لیمو، یک دست سیاه و بدون شکاف است. هنگامی که قصد تولید زغال لیموی با کیفیت را دارند، آن را در دما و حرارت بسیار بالا قرار داده و با فشار حرارتی زیاد کیفیت آن را افزایش می‌ دهند. با توجه به نوع کوره و همچنین شرایطی که برای تولید زغال لیمو در نظر گرفته می‌ شود، کیفیت آن می‌ تواند متغیر باشد.

تشخیص زغال خوب برای قلیان

تشخیص زغال خوب برای قلیان

اگر به دنبال تشخیص زغال با کیفیت برای قلیان هستید باید چند نکته را در نظر بگیرید. ابتدا نوع زغال قلیان که می‌ تواند بامبو، زغال چوبی، زغال نارگیل یا زغال فشرده شود را بسته به سلیقه خود می‌ توانید انتخاب نمایید. برخی از زغال‌ های قلیان عطر مطلوبی به قلیان می‌ دهند. کیفیت زغال نیز باید به شکلی بوده که در ساخت آن از مواد افزودنی مضر استفاده نشده باشد. علاوه بر این زغال با کیفیت برای قلیان فاقد ذرات چوبی متراکم است.

بهترین زغال برای قلیان، زغال درخشان و سفید بوده که با طعم مطلوب و بدون بوی بد به کار گرفته می‌ شود. زغال انتخاب شده برای قلیان باید حرارت را در مدت زمان طولانی بتواند نگه دارد. سعی کنید از یه فروشنده مجاز زغال قلیان با کیفیت را خریداری نمایید.

تشخیص زغال خوب برای قلیان

مهمترین ویژگی‌ های زغال خوب

تشخیص زغال با کیفیت این امکان را می‌ دهد تا بتوانید برای پخت و پز، درست کردن کباب و همچنین کشیدن قلیان از کیفیت بالای آن ها بهره ببرید. از جمله ویژگی‌ های زغال با کیفیت می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد.

زود خاموش نشود

حرارت بالایی داشته باشد

فاقد دود زیاد باشد

خاکستر کمی تولید کند

فاقد جرقه باشد

بو و گاز نسبتا کمی داشته باشد

مهمترین عوامل موثر بر کیفیت زغال

کیفیت زغال تحت تاثیر عوامل مختلفی می‌ تواند تغییر کند. یکی از مهم‌ ترین عواملی که بر کیفیت زغال تاثیر می‌ گذارد، نوع چوب یا خاک اره مصرفی برای تولید آن است. علاوه بر این اندازه چوب‌ های بریده شده، میزان رطوبت و همچنین تازه بودن زغال را می‌ توان فاکتورهایی دانست که بر کیفیت آن اثرگذار هستند. بهترین زغال محصولی است که حالت خامی داشته و پخت و پز را بتواند به صورت کامل و صحیح انجام دهد.

 

تشخیص زغال با کیفیت قبل از استفاده

نحوه تشخیص زغال با کیفیت قبل از استفاده به این شکل است که باید چند مورد را بررسی کنید. یک زغال با کیفیت تقریبا دارای رنگ نقره‌ ای است. علاوه بر این زغال با کیفیت فاقد شکنندگی زیاد و ترک خواهد بود. وزن زغال با کیفیت، نه چندان سنگین و نه چندان سبک است. در آخر برای تشخیص زغال با کیفیت قبل از استفاده سعی کنید یک تست بر روی آن انجام دهید. اگر هنگام ساییده شدن زغال صدایی مانند سفال از خود بروز داد، یعنی محصولی با کیفیت خریداری کرده‌ اید.

جمع‌ بندی

آشنایی با نحوه تشخیص زغال با کیفیت این امکان را می‌ دهد تا برای پخت و پز کشیدن قلیان و درست کردن کباب از محصولاتی استاندارد بهره ببرید. ما در فروشگاه آرتا زغال انواع زغال را با بالاترین کیفیت در دسترس شما قرار داده‌ ایم.

 

اشتراک در خبرنامه ما

با ما اطلاعات خود را بروز نگهدارید

سبد خرید