نحوه اخذ مجوز تولید زغال فشرده

نحوه اخذ مجوز تولید زغال فشرده

اشتراک گذاری مقاله

اخذ مجوز تولید زغال فشرده

نحوه اخذ مجوز تولید زغال فشرده چگونه است؟ این سوال بسیاری از افرادی است که قصد کارآفرینی داشته و به دنبال راه‌ اندازی خط تولید زغال فشرده هستند. با توجه به اینکه در دنیای امروزه، تولید زغال فشرده به عنوان یک صنعت تازه شکل گرفته، مورد توجه بسیاری از افراد حقیقی قرار دارد، بخش زیادی از افراد برای رسیدن به سودآوری مناسب شرایط را جهت فعالیت در این زمینه مهیا دیده و به دنبال خط تولید زغال فشرده می‌ روند. به همراه شرایط و تجهیزاتی که نیاز دارید تا کارگاه خود را راه اندازی کنید باید از مراجع ذیربط مجوز آغاز کار را نیز دریافت نمایید. یادآور می‌ شویم با توجه به اینکه هیچ اتحادیه خاص یا صنفی در این زمینه فعالیت نمی‌ کند، این کار را می‌ توانید بدون دریافت مجوز نیز انجام دهید. با این حال سعی کنید برای اینکه با خیالی آسوده فعالیت خود را در این بستر آغاز نمایید و برای دریافت وام اقدام کنید، به سراغ دریافت مجوز قانونی بروید.

تعریف مجوز قانونی

قبل از اینکه به نحوه اخذ مجوز تولید زغال فشرده بپردازیم، ابتدا بهتر است تعریفی از این مبحث داشته باشیم. جواز تاسیس به اجازه نامه‌ ای گفته می‌ شود که هر شخص حقوقی و حقیقی برای احداث کارگاه و تاسیسات در حوزه تولید باید جهت دریافت آن از وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام نماید. بخش زیادی از کسب و کارها و مشاغل تولیدی برای اینکه اجازه فعالیت داشته باشند باید مجوز قانونی دریافت کنند. با این حال بخشی از مشاغل نیز وجود دارند که بدون دریافت مجوز امکان راه‌ اندازی آن ها فراهم شده است. خط تولید زغال فشرده را می‌ توان از این دست موارد دانست. با این حال برای اینکه بتوانید محصولات تولیدی خود را به کشورهای دیگر صادر کنید و یا اگر قصد دریافت تسهیلات را دارید، حتما باید اقدامات لازم را جهت اخذ مجوز قانونی انجام دهید.

شرایط صدور مجوز تولید زغال فشرده

اگر قصد دارید پس از راه‌ اندازی خط تولید زغال فشرده و برای شروع به کار از تسهیلات ارائه شده بهره‌ مند شوید، مراحل زیر را برای اخذ مجوز تولید باید طی کنید.

در گام نخست برای ثبت اطلاعات اولیه خود باید به سایت بهین یاب مراجعه کرده و مبلغ درخواستی را پرداخت نمایید.

در بخش بعدی فرم درخواست صدور مجوز را تکمیل کرده و به مدیریت سازمان صنعت، معدن و تجارت آن را از طرف خود ارسال خواهید کرد.

گام بعدی ارسال فرم درخواست به مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست است.

پس از اینکه از سازمان حفاظت محیط زیست پرونده اخذ تاییدیه را دریافت کردید باید آن را به مدیریت سازمان صنعت، معدن و تجارت ارجاع دهید.

در این مرحله وزارت صنعت، معدن و تجارت با بررسی پرونده شما مدارک را مورد بازبینی قرار داده و بر اساس اولویت‌ های سرمایه‌ گذاری و منطبق با آن ها تصمیم گیری خواهد کرد.

در گام بعدی پرونده به بخش صدور مجوز ارسال می‌ شود.

اکنون یک جواز تاسیس موقت برای راه اندازی خط تولید زغال فشرده برای شما صادر خواهد شد.

یک سال بعد می‌ توانید گواهی بهره‌ برداری دائمی را دریافت کنید.

 

شرایط کلی متقاضیان دریافت جواز تاسیس کارگاه تولیدی زغال

افراد حقوقی و حقیقی برای دریافت مجوز خط تولید زغال فشرده باید از شرایط زیر برخوردار باشند.

 

اشخاص حقیقی

داشتن حداقل سن ۱۸ سال تمام

داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم

داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران

 

اشخاص حقیقی

دارا بودن اساسنامه مرتبط با نوع فعالیتی که انجام می‌ دهند.

ارائه آگهی تاسیس جواز و همچنین آگهی آخرین تغییرات در روزنامه رسمی کشور

 

مدارک و اسناد مورد نیاز

ارائه کارت ملی و اصل شناسنامه به همراه کپی از برگه‌ های آن ها

داشتن کپی مدرک تحصیلی

ارائه مدارک سوابق کاری در ارتباط با درخواست مورد نظر

کپی کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت سربازی

اگر متقاضی دارای شرکت است، باید اساسنامه را ارائه دهد.

نحوه دریافت تسهیلات و وام تولید زغال فشرده

همانگونه که عنوان کردیم برای دریافت تسهیلات و وام تولید زغال فشرده باید مجوز داشته باشید. برای دریافت تسهیلات، درخواست شما از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت به بانک کارآفرین ارجاع داده می‌ شود. کاملا واضح است که قبل از هر چیز وزارت صنعت، معدن و تجارت از شما مجوز تولید زغال فشرده را درخواست خواهد کرد.

آیا برای تولید زغال فشرده به مجوز نیاز داریم؟

یکی از پرتکرارترین سوالاتی که برای تولید زغال فشرده همواره مطرح می‌ شود این است که آیا جهت راه‌ اندازی کارگاه خط تولید زغال فشرده نیاز به دریافت مجوز وجود دارد یا خیر؟

همانگونه که عنوان کردیم صرفا برای راه‌ اندازی این کسب و کار نیاز دریافت مجوز نخواهید داشت. با این حال اگر به دنبال دریافت تسهیلات هستید و قصد دارید محصولات تولیدی خود را به کشورهای دیگر صادر کنید، نیاز به دریافت جواز تاسیس خواهید داشت.

 

اشتراک در خبرنامه ما

با ما اطلاعات خود را بروز نگهدارید

سبد خرید